Sąvoka „Offshore” pirmą kartą buvo paminėta 1950 m. Jungtinių Amerikos Valstijų (toliau – JAV) Rytų pakrantės laikraštyje, kuriame buvo rašome apie finansinę organizaciją, kuri išvengė valstybės kontrolės, perkeldama savo verslą į vietą, nepavaldžią JAV teisėsaugai. Vadovaujantis Kembridžo universiteto žodynu, ofšorinė įmonė yra apibūdinama kaip lengvatinio apmokestinimo zonoje įregistruota užsienio kapitalo bendrovė, kuri pasižymi ypatingu organizaciniu ir juridiniu įmonės statusu, dėl kurio yra sumažinami mokesčiai, taip pat, sietina su griežtais reguliavimais vykdyti įmonės bet kokią veiklą už tos jurisdikcijos, kurioje ši lengvatinio apmokestinimo bendrovė yra, ribų. Taigi, paprastai tariant, ofšorinis verslas yra toks verslo modelis, kuris leidžia sumažinti veikslo ekonominius mokesčius. Svarbu pabrėžti, kad kalbant apie ofšorinį verslą, naudojame sąvoka „sumažinti”, bet ne juos „nuslėpti”.

Visą straipsnį galite skaityti rekvizitai.lt : nuoroda į straipsnį

verslas
ksu
LUXLEX advokatas Stasys Karvelis ir KSU TTI SMD atidarė projektą teisininkams ir teisės studentams „Teisė kitu kampu” su paskaita „Gynėjo vaidmuo baudžiamajame procese”. Paskaitos metu advokatas pasidalijo savo ilgamete patirtimi bei praktiniais pagrindais paaiškino teisės studentams bei jau pažengusiems teisininkams baudžiamosios teisės subtilybes. Džiaugiames, kad renginyje dalyvavo daug studentų ir teisininkų, nes tai rodo, kad esami profesionalai nuolatos gilina žinias, o būsimi – mokosi iš tikrų ekspertų!
LUXLEX direktorė, teisininkė Goda Avižienė kurstosiu.lt, delfi.lt bei manokrastas.lt dalijosi patirtimi apie pradžią į teisininko karjerą.

Nuoroda į straipsnį: spausti čia

 

goda aviziene
advokatu paslaugos
LUXLEX nuo 2022 m. rugsėjo 9 d. iki 2022 m. spalio 30 d. Šeškinės bendruomenių sąjungos nariams ir visiems Šeškinės gyventojams teikė nemokamas pirmines teisines konsultacijas. 
Džiaugiames maloniu bendradarbiavimu!
 
 
LUXLEX direktorė, teisininkė Goda Avižienė delfi.lt portalė dalijosi atsakymu į teisinį klausimą: kada už kritika gali būti baudžiama?

Nuoroda į straipsnį: spausti čia

Kodėl demokratinėje Lietuvoje žmogus persekiojamas už kritiką ir yra net tampomas po teismus? Juk tai draudžia pagrindinis šalies įstatymas - LR Konstitucija. Tačiau tai realiai vyksta.

Delfi.lt skaitytojo klausimas
delfi.lt

LUXLEX 2022 m. VISOS TEISĖS SAUGOMOS.